Državno prvenstvo v akvatlonu v Brestanici

V nedeljo, 9. 6. 2019 je na Bazenu Brestanica potekalo državno prvenstvo v akvatlonu, športni disciplini, ki združuje plavanje in tek.

Na razdalji 250 m teka, 50 m plavanja, 250 m teka so tekmovali: Jaka Rebernik, Miha Rebernik, Tevž Meh, Marko Lovrenčič, Rok Seliškar in Maks Čampa. Marko je osvojil 1., Rok pa 2. mesto.

Na daljši razdalji cici akvatlona (500 m teka, 200 m plavanja, 500 m teka) so nastopili Miha Bartelj, Mark Zamida in Marko Špoljar. Slednji je osvojil 3. mesto in z bronasto medaljo dopolnil ”dnevni komplet” medalj.

Na super sprint akvatlonu (1000 m teka, 400 m plavanja, 1000 m teka) sta se pomerila Nel Bobnar in Matevž Špilar.

Naslov državnega podprvaka v kategoriji Veteranov II. je na sprint akvatlonu osvojil Robert Lovrenčič!